Ärilaen

Ärilaenuga saad alustada uut ettevõtet või finantseerida olemasoleva ettevõtte käimasolevaid või planeeritavaid projekte.
Ärilaen sobib ka näiteks seadmete ja tehnika soetamiseks.

Leia sobiv kuumakse

Ärilaenu kalkulaator

Valid amount needed.
2000€ 500000€
kuud
Valid period needed.
6 kuud 120 kuud
  • Kuumakse
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest. Personaalse pakkumise saamiseks esita laenutaotlus. Finantsteenust pakub FF Financial Group OÜ (kaubamärk: Fortis Finance).

Kiirus

Taotluse täitmine võtab aega vaid mõne minuti ning seda saab teha mugavalt Fortis Finance kodulehel. Vastuse saab kiiresti ja positiivse otsuse korral on raha pärast lepingu sõlmimist ettevõtte kontol.

Paindlikkus

Vaatame laiemat pilti ja otsime alati täiendavaid võimalusi, mida tavapärased finantseerimisettevõtted üldjuhul ei paku. Oleme orienteeritud lahendustele, et iga ettevõte saaks oma plaanid päriselt ellu viia.

Personaalsed laenutooted

Laenamine meiega on lihtne

1

Täida taotlus

Pakkumine ei kohusta lepingut sõlmima

2

Sõlmi leping

Laenulepingu saab allkirjastada juhatuse liige ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID abil

3

Kanname raha kontole

Kanname laenusumma pärast lepingu sõlmimist ettevõtte kontole

Ärilaenu tingimused

Mille jaoks saab kasutada ärilaenu?

Näiteks uue ettevõtte puhul on sageli tarvis kasutada lisarahastust, et äri kiiremini käima saada. Ärilaenu saab võtta finantseerimaks nii uue ettevõtte alustamist kui olemasoleva ettevõtte puhul investeeringuid kui ka erinevaid projekte.

Ärilaenu kõrval on olemas ka teine võimalus – faktooring, mida tasub kasutada siis, kui ettevõtte raha on müügiarvete all kinni ja ootamas, et klient arved tasuks.

Laenusumma

Ärilaenu anname alates summas 50 000€. Maksimaalne võimalik laenusumma sõltub ettevõtte krediidivõimekusest ning seatava tagatise väärtusest.

Laenuperiood

Laenu tähtaeg saab olla kuni 10 aastat. Perioodi saab ise oma soovide, võimekuse ja äriplaani järgi paika sättida.

Intressimäär

Intressimäär ärilaenu puhul sõltub nii tagatise väärtusest kui ka laenuvõtja krediidivõimekusest. Täpse intressimäära teadasaamiseks küsi pakkumist. 

Maksegraafik

Laenu tagastatakse kas igakuiselt kindla summana vastavalt  annuiteet maksegraafikule või kokkulepitud „bullet“ graafiku alusel, kus perioodi jooksul tasutakse ainult  intressimakseid ning laenu põhiosa tagastatakse lepingu lõpus ühekordse maksena. 

Ärilaenu taotlemine

Laenu taotlemine uue ettevõtte puhul

Uue ettevõtte puhul on väga tähtsaks teguriks laenu taotlemise puhul äriplaani esitamine.

Äriplaani abil on võimalik hinnata taotleja maksevõimekust ning ettevõtte jätkusuutlikkust. Selles peavad sisalduma ka järgneva 3 aasta finantsprognoosid.

Laenu taotlemine olemasoleva ettevõtte puhul

Olemasoleva äri puhul on otsuse tegemiseks tarvis viimast bilanssi ja kasumiaruannet. Lisaks ka viimast majandusaasta aruannet.

Ettevõttel ei tohi olla kehtivat maksuvõlga ning kui laenuga on seotud käendajad, siis ka neil ei või olla kehtivaid maksehäireid.

Laenutingimusi mõjutavad kriteeriumid

Ettevõttele väljastatava laenu tingimuste määramisel hinnatakse järgmisi tegureid :

  • majandusaasta aruanne on esitatud õigeaegselt;
  • ettevõtte finantsnäitajad;
  • ettevõtte olemasolevad kohustused;
  • äriplaan;
  • krediidiajalugu.

Korduma kippuvad küsimused

Käesolevat laenu antakse välja nii uutele kui tegutsevatele Eestis registreeritud ettevõtetele.

Laenuandja võib küsida näiteks ettevõtte jooksvaid finantsnäitajaid, võimalikku äriplaani, ettevõtja esindajate või tegelike kasusaajate kehtivaid isikuttõendavaid dokumente.

Tagasimakseperioodi pikkust on suuresti võimalik ise mõjutada. Hea krediidivõimekuse ning tagatise olemasolul suuremat summat laenates on ka võimalik valida pikem laenuperiood – kuni 10 aastat.

Laenu pakub FF Financial Group OÜ (kaubamärk: Fortis Finance). Laen on rahaline kohustus. Enne laenu taotlemist ja lepingu sõlmimist veendu varalist olukorda ja laenu võtmise vajadust hinnates, et laenu tagasimaksmine on jõukohane. Laenu õigeaegse tasumata jätmisega kaasneb kohustus tasuda viivist ja hüvitada sissenõudmiskulud ning võib olla raskendatud tulevikus laenu saamine nii FF Financial Group OÜ-st kui teistelt laenuandjatelt. Soovitame Sul alati enne otsustamist tutvuda nii FF Financial Group OÜ pakkumise kui ka lepingu tingimustega.